3. Георги Глушков награди медалистите от европейските първенства по бокс

Георги Глушков награди медалистите от европейските първенства по бокс

Георги Глушков награди медалистите от европейските първенства по бокс - Tribune.bg

Тези постижения са плод на много труд, каза спортният министър

Министърът на младежта и спорта Георги Глушков награди с почетни плaкети боксьорите с призови класирания на Европейското първенство за мъже и жени в Белград и Европейското първенство за младежи и девойки в Пореч.

„Поздравления за отличното представяне и постигнатите успехи както при мъжете и жените, така и при младежите и девойките. Тези постижения са плод на много труд в залата, постоянство и лишения. Благодаря на вашите треньори и ръководството на федерацията, които са неотлъчно до вас и ви подкрепят. Пожелавам ви нови завоювани олимпийски квоти в предстоящата квалификация и успешно представяне на Игрите в Париж. А на младите ни боксьори - не спирайте да мечтаете и да следвате примера на големите ни спортисти“, каза министър Глушков

Нашите състезатели спечелиха 11 медала на Европейския шампионат за мъже и жени – 2 златни, 3 сребърни и 6 бронзови. Шампиони станаха Светлана Каменова (57 кг) и Рами Киуан (75 кг), сребърни отличия взеха Златислава Чуканова (50 кг), Хавиер Ибаниес (57 кг) и Радослав Росенов (60 кг), а бронз грабнаха Севда Асенова (48 кг), Венелина Поптолева (52 кг), Аслъхан Мехмедова (63 кг), Ергюнал Себахтин (48 кг), Ясен Радев (54 кг) и Йордан Морехон (+92 кг).

На шампионата за младежи и девойки в Пореч Викторио Илиев спечели златото в категория до 60 кг, Алейна Мехмед (кат. до 81 кг) и Стоян Петров (кат. до 86) добавиха два сребърни медала, а Атанас Динков (кат. до 54 кг) и Роселин Бачевски (кат. до 92 кг) завоюваха бронзови отличия.

Министър Глушков връчи почетни плакети и на треньорите Жоел Арате, Валентин Поптолев, Александър Александров, Борислав Георгиев, Роман Цветков, Фикрет Ереджебов и Стойка Кръстева.

На церемонията в ММС присъства и председателят на Българската федерация по бокс Красимир Инински.